Lymfatická reflexně integrativní terapie
 
Jedná se o komplexní a velmi příjemné působení, kdy dochází k harmonizaci tělesných i psychických systémů naší bytosti. Léčba a stabilizace imunitního systému má řadu příčin. Imunitní systém je specifický svojí rychlostí a pružností, tím tvoří velmi důležitou informační síť, předávající informace i do centrálního nervového systému. Imunitní systém též reguluje vývoj, regeneraci, nastavení vnitřního prostředí těla, komunikaci s vnějším prostředím a obranu. Proto i v případě rozhození rovnováhy v našem těle je velmi důležitou složkou, která spolupracuje s okolím například spolupracuje s hormonálním systémem, který na aktivitu mízního, krevního, trávicího a močového systému navazuje.
Reflexně integrativní lymfatická masáž velmi účinně hýbe tělními tekutinami a tím se rozhýbavají i naše emoce.
Pracujeme i s energetickými kanály jemněhmotného těla a tím dochází k propojení přerušené komunikace mezi hmotným tělem a emocionálním i mentálním tělem naší psychiky. Výsledkem je nastolení rovnováhy a spolupráce všech systémů a v konečném výsledku zlepšení zdravotní kondice a vyléčení fyzických i psychických projevů nemoci.
Metoda vychází z práce německé terapeutky Hanne Marquardt, která využívá při práci obrazu lymfatického systému na ploskách a nártech na nohou, tím ho zprůchodňuje a čistí.
Součástí je podpora činnosti jednotlivých orgánů a dodržení stimulace ve směru toku tělních tekutin. Tím dochází k uvolnění látek z tkání a následnému vyloučení. Jedná se o velmi jemnou a citlivou metodu, prospěšnou u všech akutních i chronických stavů, po úrazech slouží k rychlejší regeneraci poškozených tkání, u infekčních onemocnění působením na lymfatický a imunitní systém pomáháme rychlejšímu a kvalitnějšímu uzdravení. Dochází k nastolení rovnováhy hormonálního systému, harmonizaci množství tekutin v jednotlivých částech těla.
Tímto způsobem ovšem ovlivňujeme i stres a jiné emoce, které mohou být takto uklidněny i vyplaveny na povrch z hluboce usazených napětí v orgánech. Lymfa je odrazem našich emocí. Zadrhává-li se, zadržujeme pravděpodobně i některé emoce. Terapie působí též i jako otevírací metoda pro jiné typy léčby.
Samozřejmostí je také působení touto metodou na léčbu lymfedémů a dalšíh otoků, reflexně upravujeme práci srdce, ledvin, střev a jiných orgánů, přispíváme k léčbě zánětů, sluchových potíží jako šumění v uších, střevních poruch, alergií, poruch imunity, nemocí pohybového aparátu, viróz i např. Boreliozy... Prospěšná a účinná je i u autoimunitních onemocnění a léčbě neplodnosti a při závažných nemocech jako jsou nádorová onemocnění. Únava je také známkou znečištěné mízy, kde tato terapie blahodárně působí. Výborně pomůžeme při léčbě celulitidy, akné a dalších potíží vznikajících zanesením organismu. Terapie léčí i poruchy chování a učení, rozvíjí emocionální inteligenci.
Terapie je vhodné opakovat v periodách, aby došlo k postupnému pročištění těla.

Kdo chce o sebe pravidelně pečovat a využívat jemných technik, pro toho je tato metoda jedinečným propojením blahodárných účinků a odpočinku.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL