Aplikace tělových, čakrových a ušních svící
 
Aplikace svící vychází ze staré tradiční metody harmonizace fyzického těla i psychiky. Již indiáni využívaly srolované kůry. Postupně zjistili, že namočená ve včelím vosku má silnější účinek a posléze přidali i znalosti bylin v podobě výluhů, ve kterých kůru máčeli. Dnes jsou svíce vyráběny ručně z přírodních surovin: lněného nebo bavlněného plátna, včelího vosku, barviv rostlinného původu a éterických olejů. Vosk tlumí plamen a prodlužuje tak čas hoření, zvýší teplotu v místě aplikace a tím zabezpečí větší účinek. Též je přidávána kurkuma – působí antisepticky, proto se tyto svíce mohou používat i při zánětlivých stavech.
Práce se svícemi vychází z předpokladu, že bolest je způsobena blokovaným tokem životní energie. Tělové i ušní svíce vytváří cestu k odstraňování nahromaděných škodlivin (hlenů, mazu, bakterií nebo jiných) z těla. Teplem a energií vzniklou hořením se škodliviny uvolňují a změkčují a komínovým efektem (způsobeným podtlakem) jsou z těla vytahovány přes kůži ven a uchycují se na stěně svíčky. Svíčka tímto způsobem také napomáhá likvidaci zánětu v organismu a přispívá k celkové regeneraci těla. Zárověň se rozpouští energetické blokády, zvyšuje se množství proudící energie a tím se spouští samoléčebný proces organismu.
Svíce se mohou přikládat na bolestivá místa, otoky, spazmy, lymfatické uzliny, akupunkturní či reflexní body.
Na fyzickém těle působí silnými uvolňujícími a detoxikačními účinky. Používají se na bolestivé klouby, páteř, bolesti hlavy, otoky a modřiny, veškerá zánětlivá onemocnění – dutin i kloubů, bolesti v krku, zánět středního ucha, nedoslýchavost, tinitus, migrény, deprese, potíže s trávením a nadýmáním, při nespavosti, při hemeroidech a jiných žilních problémech, na bolesti při menstruaci apod.
Na psychické úrovni rozpouští duševní napětí, smutek, strachy, pomáhá relaxovat, načerpat síly, uklidňuje a další. Na mentální úrovni pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a dává tak prostor k přemýšlení o příčinách proč se tomu tak děje. Blahodárně působí na energetických tělech a čistí auru.
Účinek je závislý na energetické úrovni jedince. Na děti má zpravidla silnější a rychlejší účinky, protože mají více energie a jejich organismus je méně zanesený škodlivinami.
Pro zvýšení efektu při práci využívám aromaterapii, práce s energiemi, modlitbami a meditativní hudbu. Svíčky je velice vhodné propojit i s jinými typy terapií.

Obdobně působí i čakrové svíce, kde se využívá i práce s barvami. Těchto účinků využívám i dle živlů pentagramu, nebo při práci s množstvím energie v meridiánech apod.

Červená povzbuzuje nervovou soustavu, stimuluje krevní oběh, podporuje vášeň, sílu, mužnost, fyzickou dlouhověkost.
Oranžová povzbuzuje, stimuluje, odbourává nervozitu a agresivitu (zvláště zdůsledků nemocí ledvin a močového měchýře), ovlivňuje snaživost, odvahu a přizpůsobivost..
Žlutá podporuzuje přitažlivost, šarm, sebedůvěru, radost, komunikaci, zaujetí, intelekt. Používá se při problémech zadní části zad, dutiny břišní, trávicího systému (žaludku, jater, sleziny, slinivky, žlučníku), vegetativního nervového systému, duševních problémech a onemocněních.
Zelená podporuje plodnost, výživu, růst, prosperitu, úspěšnost. Používá se při problémech srdce, rytmu srdce, krevního oběhu, horní části zad, dutiny hrudní, spodní části plic, kůže, neklidu a uspěchanosti, poruchách spánku.
Modrá se používá při problémech s komunikací, bolesti v krku, chrapotu, bolestech a zánětech uší, bolestech šíje, týlu, spodní čelisti, hlasivek, štítné žlázy, hrtanu, hltanu a horní části plic.
Indigově modrá podporuje klid, trpělivost, pochopení, intuici, proměnu, ovládání mentální a emocionální stránky. Používá se při problémech očí, nosu, dutin, přebujelé fantazii, ztrátě vztahu k realitě, nejasném myšlení, zmatenosti.
Fialová povzbuzuje jasnost myšlení, moc, náboženství, mentální poruchy, pocit strachu, nejistotu, ztrátu cíle. Používá se při problémech skoncentrací a paměti.

Ušní svíce se přikládají při akutní a chronické rýmě, zánětu mandlí , při bolesti a omezení pohybu čelistních kloubů, bolesti a hučení v uších, při závratích, při nedoslýchavosti, na unavené oči ...

Aplikace svící není nijak věkově omezena. U dětí záleží na tom, zda dovede v klidu ležet cca 30 minut. Není doporučeno je používat na sliznice, do otevřených ran a u těhotných žen.
Počet aplikací je individuální, obvyklé rozmezí je 3-5 u dlouhodobých potíží až 10 návštěv. Někdy projevy odezní hned na poprvé.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL