Touch for Health
 
Metoda, kterou můžeme využít při každé terapii…

Využívá neurolymfatických a neurovaskulárních bodů tzv. Bodů trojího účinku popsaný v minulém století Chapmanem a Goodheartem. V tomto systému nacházíme vazby mezi svalem, orgánem, meridiánovou dráhou a bodem či místem na těle.
Metoda, která využívá bodů trojího účinku nás přivádí k ošetření a potvrzování hlubokých vztahů v lidském organismu mezi energetikou, psychikou a tělem. Zlepšuje stav fungování organismu s velmi širokými možnostmi využití.
Body trojího účinku
…tento systém je další možnost, jak se lze „domluvit“ s tělem. Body (neurolymfatické a neurovaskulární) jsou vstupy, které když ošetříme, tak nám tělo nachystají ke „komunikaci“. Někdy stačí použít k řešení problému pouze tyto body, jindy je třeba doplnit další metodou. Masáž není tak bolestivá, svaly a orgány se snadno uvolňují případně tonizují – dle potřeby. K úlevě dochází bezprostředně při masáži. Body pracují na více úrovních současně, proto je lze kombinovat s různými typy terapií.
Jde o systém bodů a míst na těle, jejichž dotekem navozujeme harmonii v organismu. Body mají účinky nejen tělesné, ale i emoční a mentální. Současně pracují ve více vrstvách.

Výhoda použití:
Terapie se použitím bodů zefektivňují, jejich účinky jsou mnohem rychlejší, hlubší a trvalejší. Jsou výbornou harmonizačně vitalizační metodou, neboť je to systém „vypouštěcích“ a „napouštěcích bodů…. Pomocí nich se snáz dostáváme k řešení problémů klientů při využití minimální fyzické námahy.
Body propojují znalosti východní medicíny s klasickými terapiemi pracujícími se svaly a orgány.

Jaké je jejich využití?
• Dají se využít samostatně nebo v kombinaci s jiným typem masáže či jiné terapie.
• Prohlubují je.
• Je možné je využít v klasické rehabilitaci při povolování svalů před odblokováním, v terapiích používajících akupunkturní systém i při odstraňování nepříjemných psychických stavů.
• Dochází ke zřetelnému uvolnění svalů.
• Podporují detoxikaci.
• Výrazné úspěchy máme při bolestivých stavech zad, odstraňování bolestí hlavy a migrén, bolestí ramen a kolen, brnění rukou.
• Celkově harmonizují a vyrovnávají systém tělo - energetika – psychika.
• Pomocí bodů lze dělat doplňkovou diagnostiku.
• Lze je využít při každodenní péči o sebe a své blízké.

- Při lymfodrenážích jde očista organismu hlouběji tím, že se nejprve ošetří body a poté se provede klasická lymfodrenáž. Tímto způsobem nedochází k zatížení orgánů zplodinami metabolismu a předchází se únavě klienta, která bývá někdy při klasické lymfodrenáži velká.
- Při akupresurním ošetření dochází ke zkracování terapie – body pomohou v „pročištění“ či „otevření“ dráhy.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL