Indická masáž hlavy
 
Indická masáž hlavy je velmi starou technikou, kterou používaly především ženy v Indii jako prostředek ke zlepšení a udržení kvalitních a lesklých vlasů. K tomu používaly různé oleje v závislosti na ročním období – kokosový ořech, seznam, mandle, olivový olej, podmáslí aj.
Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození.
V dnešní době se tato masáž uplatňuje především pro své vynikající antistresové účinky. Tato masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží a provádí se vsedě, nejčastěji nasucho přes oděv. Při masáži vlasové části hlavy je možno tuto část masáže doplnit malým množstvím oleje pro lepší výživu vlasů a jejich lesk.

Masáž hlavy dokonale uvolní svaly, prokrví pokožku, odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus.
Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí v kůži a svalech. Opakována několikrát za sebou dokáže omezit výskyt migrén. Champi masáž uvolňuje potlačené emoce a energii, která blokuje šťastné prožívání života.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL