REIKI Dr. Mikao Usui
 
Japonský výraz Reiki je složen ze dvou slov:

Rei - životodárný, vesmírný, všepronikající
Ki - energie, síla


Reiki je velmi jemná a blahodárná životní energie, která se nachází v prostoru kolem nás a proudí skrze toho, kdo ji praktikuje . Vyzařuje z jeho dlaní a proudí do míst, na které je zaměřena pozornost položením dlaní či myšlenkou nebo se aplikuje celková terapie, kdy se sestavou pozic rukou působí na organismus celistvě. Působí v rovině fyzické, mentální a duchovní - tedy na všech úrovních člověka . Je nasávána příjemcem a proudí vždy tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Když je jí dostatek, přestane proudit a po zabudování do energetického systému člověka navodí stav harmonie. Působení této síly se užívá k léčení a k uzdravování těla i duše.

Reiki obecně podporuje život, posiluje zdraví, zlepšuje komunikaci, harmonizuje partnerské vztahy, pomáhá nalézt ztracenou radost ze života a smysl života, všestranně a harmonicky rozvíjí osobnost člověka. Pokud se cítíte stále unaveni a nevyspalí, měli by jste se nechat léčit energií, aby jste doplnili ztráty životní energie.
Reiki zvyšuje energii, zmírňuje bolest a umožňuje hlubokou relaxaci. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Doporučuje se při akutních i chronických onemocněních, stresech, apatii, nervozitě, při nemocech vnitřních orgánů. Aplikuje se před a po operaci, při úrazech, popáleninách, kožních problémech aj. Normalizuje nervový systém, zvyšuje imunitu organismu, upravuje spánek, zásobuje orgány energií, stimuluje jejich funkce; čistí tělo od nashromážděných jedovatých a škodlivých látek atd.

I pouhý jeden zákrok může přinést výrazné zlepšení zdraví, např. při bolesti hlavy, zubů, žaludku, poranění nebo popálení. Reiki pomáhá například při rekonvalescenci po operacích, porušené imunitě, léčení různých zranění, ale i prosté pomoci při únavě a depresích. Poškození těla se při léčbě Reiki hojí výrazně rychleji. Chronická onemocnění potřebují více času.

Po aplikaci většina lidí cítí pozitivní naladění, přísun energie a celkově se cítí lépe.

Nenahrazuje lékařské ošetření, ale vhodně jej doplňuje.
Zasvěcení této energie je rozděleno do tří žákovských stupňů a jednoho učitelského.
V prvním stupni se seznámíte s touto energií a naučíte se ji využívat sami pro svoji potřebu a pro své blízké. Tento stupeň je bez symbolů. Osvojíte si ošetření celého těla prostřednictvím této krásné energie. Naučíte se harmonizaci čaker a tím získáte plynulé proudění energie v těle. Součástí semináře je i Učení Já jsem.
Ve druhém stupni se Vám prodění reiki zesílí a prohloubí a také se naučíte využívat symbolů, pomocí kterých si osvojíte využití energie v jakékoli situaci. Naučíte se vyrobit léčivou esenci na jakékoli trápení i fyzickou bolest. Obohatíte se o další část Učení Já jsem.
Třetí stupeň zasvěcení je o prohloubení energie a stanete se opravdovými Mistry. Osvojíte si posílání této energie pomocí myšlenky. Rozšíříte si toto vnímání a obohatíte hlavně sebe. Naučíte se velmi účinné a bezbolestné léčení páteře. Součástí semináře je též využití Já jsem učení.

Při učitelském zasvěcení dostanete symboly a postupy pro předávání této energie.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL