Místo, kde nám bude spolu dobře
 
Feng Shui v obýváku
Obývací pokoj je ve většině našich domovů místem, kde se každodenně, nejpozději večer, setkávají všichni členové rodiny. Jsme rádi, že společně můžeme alespoň chvilku posedět, podělit se s ostatními o všechny radosti a starosti, které jsme během dne prožili, naplánovali výlet, dovolenou. Právě tyto chvíle vedou k soudržnosti rodiny a jejímu stmelování. V „obýváku“ se také většinou setkáváme s přáteli, širší rodinou. Dá se tedy bez velkého přehánění říci, že je to nejen srdce, ale i mozek domácnosti, její komunikace, a pro to je podle terapeutky Lenky Lavičkové třeba vytvořit ty nejlepší podmínky. Velkým pomocníkem je Feng Shui.
Energii na útěku zbrzdí křišťál
Co se týká dispozičního rozložení místností v bytě či domě, je vhodné mít obývací pokoj v blízkosti vstupu. Tím je pak zajištěna klidová zóna pro ložnici, pokoje, studovnu atp. Správně fungující obývací pokoj a plynulou komunikaci mezi všemi zúčastněnými, můžeme podpořit i konkrétním zařízením pokoje. Nejvíce proudí energie mezi dveřmi a okny. Tento tok působí rušivě na osoby, které by v něm déle pobývali, proto je vhodnější umístit posezení mimo tento pomyslný průvan. Umístění dveří proti oknům se ve Feng Shui všeobecně považuje za nepříznivé. Energii však můžeme zpomalit a rozšířit i do stran různými „nápravnými“ prostředky, například zavěšením křišťálu na linii okno - dveře.
Zeď za zády znamená bezpečí
Pohovka je nejdůležitějším elementem pokoje. Z materiálů volíme dřevo, pro čalounění bavlnu či len. Sedací soupravu je nejlepší umístit v polouzavřeném tvaru písmene U, mimo linii okno-dveře. Toto rozmístění míst k sezení můžeme opticky uzavřít některými nízkými taburety apod., které budou působit ve výsledku velmi přátelsky.
U křesel a sedací soupravy je dobré sedícím co nejvíce zajistit pocit opory, ochrany a bezpečí. Naše podvědomí hledá takovou pozici, ve které všemu, co k nám přichází, se můžem,e postavit čelem. Toho docílíme, když pohovku či křesla umístíme v blízkosti zdi. Když to jinak nejde, lze za křeslo dát skříňku, paraván nebo jiný kus nábytku.
Umožní-li nám to velikost obývacího pokoje, měli bychom při jeho zařizování myslet i na individualitu jednotlivých členů rodiny – ideální jsou pro ni různá další místa k sezení jako houpací židle, křesla, taburety. K vyrovnání ženské a mužské energie pomůže rozmístění různých polštářků, podušek i na zem.
Světlo hraje velkou roli
Díky světlu proudí do pokoje pozitivní energie. Světlo podporuje dobrou náladu, přitahuje radost, peníze a lidi. Proto jsou nejlepší prostorná okna. Závěsy, nelépe pastelových barev, by neměly bránit cestě slunečnímu svitu.
Stropní svítidlo je velmi vhodné zavěsit nad střed konferenčního stolku. Pamatujeme ale na to, že velmi silné světlo na stropě je málo příjemné a často obtěžuje. Stolní lampy se světlem natočeným nahoru a další vertikální osvětlení přinášejí odpočinkovou atmosféru.
Ze zkušenosti víme, jak uklidňující je pohled do plamenů ohně. Krb v obývacím pokoji má málokdo, pomoci si tedy můžeme svíčkami. K navození příjemné atmosféry přispějí i esenciální oleje, jako pomeranč, bergamotové silice nebo jasmín.
Tmavá místa pokoje a temná zákoutí prostoru můžeme oživit jak osvětlením, tak i zrcadly, rostlinami nebo jasnými barvami. Také hudbou se přiblížíme k srdcím jiných lidí, díky ní skoncujeme se starými energiemi a povolíme vstup energiím novým. Hudební nosiče je podle zásad Feng Shui nejlepší umístit na západní straně pokoje. K celkové příjemné atmosféře přispěje také umístění fotografií, které zachycují šťastné chvíle celé rodiny.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL