Baňková masáž
 
Baňkování je jedna z nejstarších terapií, která se používá zejména k výraznému uvolnění svalů a blokád. Dále má velký význam při čištění organismu od toxických látek, které se usazují ve svalové hmotě. Baňkováním rozumíme přikládáním různých druhů baněk – plastové, silikonové, bambusové apod.
Baňkování se v Číně používalo po tisíciletí. Pouze se používaly jiné nástroje než dnešní baňky (např. telecí rohy). Později se zjistilo, že baňkování je účinné při léčbě mnoha nemocí, zároveň se uplatnilo jako pomocná metoda v tradiční čínské chirurgii.
Jaké jsou základní účinky baňkování? Všeobecný, kde dochází k pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce nervového systému a místní k odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů.

Baňková masáž účinně pomáhajá v boji proti celulitidě, urychluje odeznívání projevů akutní i chronické únavy nohou, hraje významnou roli při formování postavy a nezanedbatelnou měrou přispívá ke zlepšení kvality pokožky.
Jedná se o masáž, působící přímo na tukové buňky, v jejím průběhu významně ovlivňujeme krevní a lymfatický systém. Při masáží dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury a mechanickému narušení tukových buněk. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a napomáhají ke vstřebávání tuků. Rozrušené tukové buňky jsou následně postupně vstřebány.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL