EFT
 
(technika emoční svobody neboli energetická psychologie) = cílené zrušení negativních programů z podvědomí

Technika spočívá v pročištění energetických drah v těle člověka, tzv. meridiánů, poklepáváním na speciální body na těle. Poklepáváním se uvolní záznam negativních emocí a reakcí a dojde k jejich vyplavení a odstranění z těla. Tato jednoduchá technika pomáhá s depresemi, bolestmi, s různými druhy strachu (z lidí , z učení atd.), stavy úzkosti, smutky, nespavostí, studem, fobiemi a mnoha dalšími problémy.
Techniku, pro její rychlý účinek a pro její úžasné harmonizační a uvolňující účinky, velmi ráda používám.

Emoční svoboda je navrácení mysli, těla a citů ke stavu rovnováhy bez omezení zápornými emocemi. Přestože máme možnost zotavit se z nepříjemných zkušeností nebo vzorců mysli, můžeme být ovlivňováni stále se vracejícími emocemi z minulosti - událostmi jako vztahy, trauma nebo ztráta. Působí zde taktéž pokračující nebo i budoucí události jako je například pracovní stres, mezilidské problémy, deprese a různé druhy úzkostí.
Pokud jsou emoce blokovány, naše energie nemůže plynule proudit. Dokonce i když zkusíme naše emoce ignorovat, i přesto stále ovlivňují naše životy.
Jak se vyrovnat s minulostí či jak se zbavit omezujících vzorců chování a strachu z budoucnosti? Samozřejmě nemůžeme změnit události, které se odehrály v minulosti, ale s pomocí metody EFT můžeme změnit svůj pohled na ně - zbavit se negativních očekávání a následných záporných reakcí. Za použití procedury EFT naše vzpomínky zůstávají stejné, odstraňujeme pouze původní emoční nepohodlí, které bylo v propojení na traumatickou událost. Jinými slovy – dochází k tzv. emočnímu přetvoření událostí v naší paměti na pozitivní, optimistické, bezpečné a s aktivní strukturou. Každý z nás má svoji vlastní realitu – neboli „zrcadlo“ přes které vnímá a prožívá svůj život.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL