Kineziotaping
 
KINEZIOTAPING je moderní doplňková metoda terapie bolestí pohybového aparátu, poúrazových stavů, jizev, otoků, atd. Pochází ze slova kineze = pohybovat.Urychluje průběh léčby a uplatňuje se jako pomocná metoda při léčbě řady diagnóz v rehabilitaci, neurologii, ortopedii, gynekologii, lymfologii a v neposlední řadě ve sportovní fyzioterapii. Metoda je vhodná pro dopsělé, děti i starší generaci. Jedná se o aplikaci speciální elastické pásky různou technikou, která je závislá na přesném vyhodnocení situace.
Tejpy jsou na bavlněné bázi a lepidlo používané při výrobě je naprosto antialergenní. Vydrží několik dní.
Dnes se používá svalová technika - nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.
Ligamentózní technika - je stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.
Fasciová technika - normalizuje svalové napětí.
Lymfatická technika - zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.
Korekce jizev . Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.
Technika mechanické korekce - odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.
Pomáhá též u syndromu karpálních tunelů, kde dochází k prokrvení a následnému odvodu toxických látek a tím zlepšení hybnosti zápěstí a ztrátě bolesti.
Jednoduchá aplikace, rychlost a okamžitá účinnost terapie.
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL